27 жовтня 2010 р. о 17:00 в Музеї Шолом-Алейхема відкрилася виставка «Ляльки Світлани Адашкевич». Ляльки створено до вистави за твором Януша Корчака «Король Матіуш І».
На виставці будуть представлені ляльки, над якими вже на протязі кількох років працює народна майстриня Світлана Борисівна Адашкевич.
Кожна з ляльок Світлани Борисівни має власне обличчя, свій одяг, свої риси характеру, які притаманні персонажам твору Яноша Корчака. За допомогою цих ляльок вистава «Король Матіуш І» може допомогти людині відкрити для себе нові пласти світової культури та особистостей світового рівня.
Ці ляльки — унікальні авторські роботи пані Адашкевич - ніде досі не експонувалися.
Організація такої виставки в Музеї є цілком л огічна. Видатний лікар та письменник Януш Корчак (Генрік Гольдшмідт) створив у Варшаві притулок для єврейських сиріт. Під час Другої світової війни вихованці притулку було депортовано до табору знищення. Яношу Корчаку було запропоновано залишити своїх дітей по дорозі до газової камери. Але старий вихователь пішов разом з сиротами, заспокоюючи їх своїми казками.
Ця виставка — ще один спомин про діяльність видатної людини — лікаря, вихователя та письменника, в житті якого був і київський період.
Адашкевич Світлана Борисівна народилася у м. Тираспіль, Молдавської РСР. Закінчила кишинівську загальноосвітню школу і швейне училище. Працювала в ател’є мод майстром по індивідуальному пошиттю верхнього одягу.
Захопившись анімацією, почала створювати ескізи ляльок на кишинівській анімаціїній студії «Флоричика»(«Квіточка»). Нині працює керівником гуртка декоративного мистецтва у Центрі дитячої творчості при Надеждівській середній школі Криворізького району Дніпропетровської області.
Світлана Борисівна малює, займається ліпленням, вишиванням та створенням декоративних композицій з природних матеріалів. Основна техніка, в який вона працює – «мукасоль».
Історія лялькового театру своїм корінням сягає у глиб середньовіччя, коли розігрування драматичних творів за участю людини жорстоко переслідувалося владою та церквою. Відтоді і народилося це самобутнє та захоплююче мистецтво – виготовлення ляльок, які в театральному дійстві замінили людину. Театральні ляльки, на відміну від іграшкових, живуть за допомогою акторів.
Зі змінами в суспільстві, змінюється і театральна лялька — вже існують і кіноляльки, за допомогою яких вдається досягти неможливих у реальному житті ефектів, і телевізійні ляльки, які беруть участь навіть у політичних «дебатах». Але не дивлячись ні на що, сама сутність ляльки, як такої, збереглась і досі.
На виставці представлені ляльки до вистави за твором Януша Корчака «Король Матіуш І», над якими вже на протязі кількох років працює народна майстриня.
Кожна з ляльок Світлани Борисівни має власне обличчя, свій одяг, свої риси характеру, які притаманні тільки цьому персонажу.
Унікальні авторські роботи Світлани Адашкевич - ніде досі не експонувалися.
Дивитись фотографії з виставки
|