Неділя, 29.10.2017, 17:27
Вітаю Вас Гость | RSS
Змінні експозиції | Про музей | Реєстрація | Вхід | facebook
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Жовтень 2017  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Серед видатних письменників минулого, чия творчість витримала іспит часу і ввійшла до скарбниці світової культури, почесне місце посідає класик єврейської літератури Шолом-Алейхем.

«Шолом-Алейхем» — мир вам! З таким  привітанням прийшов понад сто років тому до єврейських мас Шолом Рабинович, який незабаром став найпопулярнішим, найулюбленішим письменником Шолом-Алейхемом.

Одна з основних  тем експозиції київського Музею Шолом-Алейхема, філії Музею Історії Києва, —  Шолом-Алейхем та Київ, Шолом-Алейхем та Україна.  

Київ відіграв у житті письменника величезну роль: тут він формувався, мужнів і як особистість  і як письменник.

«Київ — це моє місто… Те, що я не можу бути в Києві, навіює на мене журбу». Відповідь Шолом-Алейхема на вітальну телеграму з Києва, з нагоди 25-річчя його літературної діяльності. Італія, 1908 р.

Шолом-Алейхем сам про себе говорив, що він літописець побуту єврейського народу. Життя мешканців єврейського містечка стало джерелом, яке живило талант і натхнення письменника. Його оповідання, повісті, романи  —  це не просто документи епохи, яка вже зникла, а високохудожні літературні твори.

Експозиція київського Музею Шолом-Алейхема — розповідь про життя і творчість видатного письменника, а також  можливість долучитися до  духовної і матеріальної культури єврейського народу. Підчас екскурсії демонструються деякі обрядові єврейські предмети, предмети традиційного єврейського побуту. На моніторах, встановлених в залі, можна побачити фрагменти фільмів та спектаклів за творами Шолом-Алейхема, єврейську архітектуру і унікальне мистецтво єврейських майстрів обробки каменю — єврейські надгробні стели (мацеви),  старовинні єврейські книги, старовинні рукописи, примірники єврейської каліграфії, детальніше дізнатися про «Справу Бейліса» (судовий процес, який привернув увагу не лише російської, але і європейської  громадськості початку ХХ-го століття) тощо.

У квартирі на Великій Васильківській, 5 (саме тут розташовано Музей) Шолом-Алейхем  жив з 1896 до середини 1903 року (він залишив цей будинок між квітнем і серпнем 1903 р.). Це був найкращий час його письменницького життя. Тут він написав «Менахем-Мендла», «В маленькому світі маленьких людей», «Нову  Касрилівку» («Весь Бердичів»), деякі новели з «Тевье-молочара».  Окрім головної експозиційної зали у Музеї є зала для змінних експозицій, в якій майже кожного місяця відкриваються нові виставки робіт митців, у творчості яких відображена єврейська тематика.

В Музеї працює лекційна програма «Сторінки єврейської історії та культури»,  проводяться концерти, семінари, конференції, зустрічі з видатними діячами культури, науки, мистецтва тощо...

Дивіться фотоальбоми

Фотографії письменника 

Ілюстрації до творів

На нашому сайті Ви можете завантажити більшість творів Шолом-Алейхема в електронному вигляді —  у розділі Твори

Передивитись екранізації за творами Шолом-Алейхема — у розділі Екранізації 

Подивитись інтерв’ю з онучкою Шолом-Алейхема, відомою американською письменницею Бел Кауфман — дивитись інтерв’ю

 

Copyright Музей Шолом-Алейхема © 2017
філія Музею Історії Києва
facebook